12 simple steps to becoming better for the planet <3

Karolina, 25.02.2021

ZERO WASTE to nie tylko moda, to działanie dzięki któremu dbamy o naszą i naszych dzieci przyszłość. Wspólnie zamieszkujemy planetę, ona daje nam życie. Żywność, powietrze, woda - składniki dla nas niezbędne.

Dlaczego więc utrudniamy naturze wszelkie procesy regeneracji? 

Opisujemy kilka prostych kroków ZERO WASTE/PLASTIC FREE/

 

 

1. WODA Z KRANU- nie z butelki, pierwszy i chyba najprostszy krok zero-waste ( przy okazji można dużo zaoszczędzić w domowym budżecie) . 

2. ZAKUPY Z WŁASNĄ TORBĄ - zawsze noś ze sobą torbę wielorazowego użytku, kilka małych woreczków które można prać, również powinny się w niej znaleźć, możesz wypełnić je kaszą, pieczywek,  warzywami lub owocami. Cykl życia foliowej torebki jednorazowej to maximum 24h od momentu zakupu, później torebka jest przez nas poprostu wyrzucana, po co generować kolejny plastik skoro służy nam tak krótko? 

3. BUTELKA NA WODĘ - na rynku jest ich pełno, mają różne kolory i wzory, są lekkie plastikowe, metalowe z nadrukami i bez. Koszt od 20 zł - możesz napełnić w domu wodą przefiltrowaną w swoim dzbanku i pić cały dzień. Jeżeli nie lubisz kranówki bądź w Twoim mieście nie ma zdatnej wody kranowej do picia - sprawdź ofertę Brity lub Dafi- mają butelki z wbudowanym wymiennym filtrem.

4. KUBEK NA KAWĘ NA WYNOS - genialna sprawa, mam taki kubek pół roku i to co w nim jest najlepsze to to, że kawa jest ciepła dłużej niż 6h! <3 w papierowym kubku kawa stygnie po ok 20min, pozatym przypuszczam, że wypicie kawy nie zajmie Ci dłużej niż 20 minut... więc znowu- wyprodukowaliśmy plastikowe wieczko i papierowy kubek tylko dla 20minut? 

5. KUPUJ JEDZENIE MAX NA 2 DNI- ilość wyrzucanego jedzenia na świecie jest dramatyczna, nie wyrzucaj, zjadaj wszystko- i bądź kreatywny w kuchni:) Zostało Ci trochę ziamniaków i kalafiora z obiadu? Zrób z tego Puree kalafiorowe do obiadu na drugi dzien <3 Kupując mniej a częściej jest większa szansa, że zjesz wszystko:)

6. SPRZĄTAJ W DOMU ścierką z mikrofibry lub ścierką zrobioną ze starych koszulek które się zużyły. Ogranicz użycie papieru kuchennego. 

7. OGRANICZ SPOŻYWANIE MIĘSA- tak, produkcja mięsa ma ogromny wpływ na eksploatację naszej planety. 

  • do wyprodukowania 1 kg wołowiny potrzeba 14.500 litrów wody

8. NIE DRUKUJ- niepotrzebnych dokumentów, wszystkie faktury wysyłamy do Was e-mailem, jeżeli nie musicie nie drukujcie ich <3

9. NAPRAWIAJ UBRANIA/ nie wyrzucaj ich, ceruj dziurki w domu lub oddaj do krawcowej, buty oddaj do szewca. Kupuj ponadczasowe kroje i fasony, niech ubrania służą Ci dłużej niż jeden sezon. 

10. NIE BIERZ POTWIERDZENIA PŁATNOŚCI w sklepach. Po co drukować kwitek który zaraz wyrzucisz, potwierdzenie będziesz mieć też na swoim koncie bankowym, które możesz w każdej chwili sprawdzić;) 

11. ZREZYGNUJ Z PŁATKÓW DO DEMAKIJAŻU - zastąp płyn do demakijażu żelem lub pianką, jeżeli lubisz zmywać makijaż płynem micelarnym lub płynem do demakijażu, możesz zrobić swoje własne płatki ze starego ręcznika, pierz je w worku do prania bielizny :) 

12. WYBIERZ PASTĘ DO ZĘBÓW W PASTYLKACH, jest pakowana w papierowym woreczku a nie w tubce, efekt świeżego oddechu ten sam;)

Leave a comment

Shop now

You can use this element to add a quote, content...