PORADNIK- jak pielęgnować wełnę?

PIELĘGNACJA WEŁNY

Dbanie o wełnę, może sprawić, że Twoje ulubione swetry będą służyły przez długi czas. W Roe&Joe wkładamy wiele wysiłku w tworzenie naturalnych, trwałych ubrań o wysokiej jakości. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po tym, jak najlepiej dbać o wełniane swetry i czapki, aby służyły Ci przez lata:

 

CZYSZCZENIE

Wełna posiada naturalne właściwości samoczyszczące, wynikające z jej antyelektrostatyczności, dzięki czemu - jeżeli wełniany sweter nie ma plamy, wystarczy go wietrzyć i przechowywać w odpowiednich warunkach.
Pierz swoje wełniane swetry i czapki rzadko. Mniejsza liczba prań w całym cyklu życia odzieży powoduje również znacznie mniejszy wpływ na środowisko.
Jeśli pojawi się plama, usuń ją od razu, przemywając dotknięte miejsce zimną wodą i osuszając ręcznikiem.
Odświeżamy ubranie poprzez wywietrzenie go na zewnątrz, najlepiej w słoneczny dzień.
Jeśli musisz wyprać swój wełniany sweter, zrób to w zimnej wodzie i ręcznie. Odsączamy wodę z odzieży, delikatnie ją naciskając- na przykład ręcznikiem. Nie ściskaj ani nie rozciągaj  wełnianego swetra i susz ubranie na płasko na ręczniku.
Odzież wełniana powinna być prana tylko z ekologicznym i łagodnym detergentem do wełny, na przykład z lanoliną - polecamy detergent firmy steamery, który mamy w swojej ofercie - link sprawdza się nie tylko do wełny ale i jedwabiu.


PRZECHOWYWANIE

Złóż ładnie i delikatnie sweter i przechowuj go w suchym miejscu. Sprawdza się to znacznie lepiej niż wieszanie, sweter nie wyciągnie się od swojego ciężaru oraz nie będzie miał odgnieceń od wieszaka.
Odkładając wełnę latem do szafy nie przechowuj jej w ciemnych miejscach, gdyż przyciąga to mole. Przechowuj ją w szafie z przestrzenią i powietrzem.
Umieść ubranie w szczelnym pojemniku z małymi torebkami suszonej lawendy i kawałkiem drewna cedrowego.
 

NAPRAWA

Jeśli Twój wełniany sweter lub czapka jest w jakiś sposób uszkodzone, zalecamy jego naprawę zamiast wyrzucania. Jeśli nie jesteś w stanie naprawić go samodzielnie, skontaktuj się z nami, a my chętnie pomożemy w naprawie (w zależności od problemu).
PIELĘGNACJA
Wełna ma to do siebie, że jej włókna się pilingują. To naturalny proces, który powstaje w wyniku tarcia. Jeżeli Twój wełniany sweter lub czapka ma dużo kulek- użyj golarki do swetrów- z całego serca polecamy golarkę marki steamery- PILO 2. Sprawdziliśmy dużo różnych golarek do swetrów i ta naszym zdaniem jest idealna i nie zastąpiona, kupicie ją tutaj

 

Leave a comment

Shop now

You can use this element to add a quote, content...